Egerszeg Fesztivál 2024 - Zalaegerszeg
Bemutatkozás
Zala megye legnagyobb összművészeti rendezvényén, idén június 14. és 16. között zenével, képzőművészettel, tánccal, színházzal, gasztronómiával és vizuális művészettel is találkozhat, aki a zalai megyeszékhelyre érkezik. A hagyományos programelemek idén sem maradnak el: lesz kéklámpás felvonulás, fúvószenekari találkozó, prószafesztivál, folk-, komoly-, és könnyűzene.
2024-es programok hamarosan...
15:00 – Fireter Óriásbábos felvonulás gólyalábas látványszínház
DREHER NAGYSZÍNPAD (SZÉCHENYI TÉR)
16:15 – Zalai Táncegyüttes
21:30 – Vad Fruttik
TARR FESZTIVÁLSZÍNPAD (DÍSZ TÉR)
18:00 – Fireter Sétáló virágok Óriásbábos látványszínház
19:00 – Tamás Éva játéktára interaktív gyermekkoncert
20:30 – Fekete Lakkcipők (Komár László emlékzenekar)
22:30 – DJ JOHNNY
EURÓPA TÉR
15:00-20:00 – Guixot de 8
16:00 – Karromato: The Wooden Circus vásári marionett cirkusz
POLGÁRMESTERI HIVATAL ELŐTTI TÉR
17:00 – Dado Bohóc Show nonverbális stand-up comedy - “A helyi identitás és kohézió erősítésének megteremtése Zalaegerszegen”
15:00 – Filmvetítések
18:00 – “Zalaegerszeg védett értékei” – Dr. Illyés Zoltán, biológus előadása / Kvártélyház
17:00 – Griff Bábszínház Csalóka Péter vásári bábjáték
19:00 – Felnőtt táncház (a Zalai Táncegyüttes szervezésében)
VÁROSI HANGVERSENY- ÉS KIÁLLÍTÓTEREM
17:00 – Balatoni Látomások – képzőművészeti tárlat megnyitó (a kiállítás augusztus 26-ig látogatható)
15:00-20:00 – Utcaszínházi programok a fesztivál területén a Bábművészeti Világtalálkozó keretében (interaktív játékterek): Tekergőtér, Tintaló Cirkusz, Négy égtáj játszótér
BELVÁROS–KERTVÁROS–LANDORHEGY
11:00 – Kéklámpás felvonulás
DREHER NAGYSZÍNPAD (SZÉCHENYI TÉR)
11:30 – Készenléti Rendőrség Zenekarának koncertje
14:00 – Baleseti szimuláció
17:00 – Gála Társastáncklub Egyesület
20:00 – ManGoRise
22:00 – OCHO MACHO
TARR FESZTIVÁLSZÍNPAD (DÍSZ TÉR)
10:00-18:00 – Bábművészeti Világtalálkozó programjai
10:00 – TEATR SNOW A szoba – gólyalábas- óriásbábos előadás
11:40 – Harisnyás pipik interaktív gyermekműsor
16:45 – Josefina Pérez Gardey: Muruya show – cirkuszi bohóc-akrobata műsor
18:45 – Juan Ignacio Rey: Manic Freak show – színházi előadás cirkuszi akrobatika
20:00 – Petruska
21:30 – Musical és operett (Hertelendy Attila, Debrei Zsuzsanna, Bot Gábor, Foki Veronika)
EURÓPA TÉR
11:00 – Ládafia Bábszínház: A lóvátett kupec bábelőadás
17:15 – Écsi Gyöngyi: Szőlőszem Kálmán , bábos mesemondó
18.00 – Nizsai Dániel: Pulcinella éneke kesztyűs bábjáték
KVÁRTÉLYHÁZ
15:00 – Griff Bábszínház - Ilók, Mihók és más bolondságok, bábjáték
17:00 – Gyermektáncház (a Pro Zalaegerszeg Kulturális Egyesület szervezésében)
19:00 – Felnőtt táncház (a Zalai Táncegyüttes szervezésében)
POLGÁRMESTERI HIVATAL ELŐTTI TÉR
10:40 – Théatre Pas Sage: Polichinelle – A hordó (FRA) vásári kesztyűs bábjáték
16:00 – Phillip Huber: Felfüggesztett animációk – bábvarieté - “A helyi identitás és kohézió erősítésének megteremtése Zalaegerszegen”
12:00 – Filmvetítések
18:00 – “Ragadozók a közvetlen környezetünkben” – Győrvári Attila, az OMVK Zala Megyei Területi Szervezetének titkára, Zala megyei fővadász előadása
GÖCSEJI MÚZEUM– MUSEUMFEST
14:00 – Tárlatvezetés “Az agyag életre álmodója – Németh János kerámiái” kiállításban
16:00 – Tárlatvezetés az “Elődeink élete” – várostörténeti kiállításban
10:00-19:00 – Utcaszínházi programok a fesztivál területén a Bábművészeti Világtalálkozó keretében (interaktív játékterek): Tekergőtér, Tintaló Cirkusz, Négy égtáj játszótér
DREHER NAGYSZÍNPAD (SZÉCHENYI TÉR)
14:30 – Kreatív Kráter Kör: Föld fölött – gólyalábas artistashow
20:30 – PASO
SZÉCHENYI TÉR–DÍSZ TÉR
10:00 – Kreatív Kráter Kör gólyalábas felvonulás
TARR FESZTIVÁLSZÍNPAD (DÍSZ TÉR)
10:00-18:00 – Bábművészeti Világtalálkozó programjai:
11:15 – ManoAmano: Nos3 cirkuszi akrobata produkció
16:00 – ManoAmano: Kinematos cirkuszi akrobata produkció
17:00 – Veronaki – Gőgös Gúnár Gedeon és barátai gyermekkoncert
20:00 – Berkes Dániel & Co.
POLGÁRMESTERI HIVATAL ELŐTTI TÉR
10:30 – Pályi János: Vitéz László és az elátkozott malom – paravános kesztyűs bábjáték
16:30 – Phillip Huber: Felfüggesztett animációk, bábvarieté - “A helyi identitás és kohézió erősítésének megteremtése Zalaegerszegen”
10:00 – Filmvetítés
11:00 – Domján István előadása és bemutatói (vadászkürt és szarvasbőgés)
18:00 – Vadétel-készítési bemutató Bede Róbert mesterszakáccsal
EURÓPA TÉR
11:45 – Ziránó Színház – A három kismalac bábelőadás
15:00 – MárkusZínház: Az égigérő fa bábjáték
GÖCSEJI MÚZEUM – MUSEUMFEST
14:00 – Tárlatvezetés “Az agyag életre álmodója – Németh János kerámiái” kiállításban
16:00 – Tárlatvezetés az “Elődeink élete” – várostörténeti kiállításban
10:00-18:00 – Utcaszínházi programok a fesztivál területén a Bábművészeti Világtalálkozó keretében (interaktív játékterek): Tekergőtér, Tintaló Cirkusz, Négy égtáj játszótér
2024-es programok hamarosan...
Ízelítő a 2023-as programkínálatból
2023. június 16., péntek
DÍSZ TÉR–KOSSUTH UTCA–KOSSUTH TÉR–SZÉCHENYI TÉR15:00 – Fireter Óriásbábos felvonulás gólyalábas látványszínház
DREHER NAGYSZÍNPAD (SZÉCHENYI TÉR)
16:15 – Zalai Táncegyüttes
21:30 – Vad Fruttik
TARR FESZTIVÁLSZÍNPAD (DÍSZ TÉR)
18:00 – Fireter Sétáló virágok Óriásbábos látványszínház
19:00 – Tamás Éva játéktára interaktív gyermekkoncert
20:30 – Fekete Lakkcipők (Komár László emlékzenekar)
22:30 – DJ JOHNNY
EURÓPA TÉR
15:00-20:00 – Guixot de 8
16:00 – Karromato: The Wooden Circus vásári marionett cirkusz
POLGÁRMESTERI HIVATAL ELŐTTI TÉR
17:00 – Dado Bohóc Show nonverbális stand-up comedy - “A helyi identitás és kohézió erősítésének megteremtése Zalaegerszegen”
15:00 – Filmvetítések
18:00 – “Zalaegerszeg védett értékei” – Dr. Illyés Zoltán, biológus előadása / Kvártélyház
17:00 – Griff Bábszínház Csalóka Péter vásári bábjáték
19:00 – Felnőtt táncház (a Zalai Táncegyüttes szervezésében)
VÁROSI HANGVERSENY- ÉS KIÁLLÍTÓTEREM
17:00 – Balatoni Látomások – képzőművészeti tárlat megnyitó (a kiállítás augusztus 26-ig látogatható)
15:00-20:00 – Utcaszínházi programok a fesztivál területén a Bábművészeti Világtalálkozó keretében (interaktív játékterek): Tekergőtér, Tintaló Cirkusz, Négy égtáj játszótér
2023. június 17., szombat
BELVÁROS–KERTVÁROS–LANDORHEGY11:00 – Kéklámpás felvonulás
DREHER NAGYSZÍNPAD (SZÉCHENYI TÉR)
11:30 – Készenléti Rendőrség Zenekarának koncertje
14:00 – Baleseti szimuláció
17:00 – Gála Társastáncklub Egyesület
20:00 – ManGoRise
22:00 – OCHO MACHO
TARR FESZTIVÁLSZÍNPAD (DÍSZ TÉR)
10:00-18:00 – Bábművészeti Világtalálkozó programjai
10:00 – TEATR SNOW A szoba – gólyalábas- óriásbábos előadás
11:40 – Harisnyás pipik interaktív gyermekműsor
16:45 – Josefina Pérez Gardey: Muruya show – cirkuszi bohóc-akrobata műsor
18:45 – Juan Ignacio Rey: Manic Freak show – színházi előadás cirkuszi akrobatika
20:00 – Petruska
21:30 – Musical és operett (Hertelendy Attila, Debrei Zsuzsanna, Bot Gábor, Foki Veronika)
EURÓPA TÉR
11:00 – Ládafia Bábszínház: A lóvátett kupec bábelőadás
17:15 – Écsi Gyöngyi: Szőlőszem Kálmán , bábos mesemondó
18.00 – Nizsai Dániel: Pulcinella éneke kesztyűs bábjáték
KVÁRTÉLYHÁZ
15:00 – Griff Bábszínház - Ilók, Mihók és más bolondságok, bábjáték
17:00 – Gyermektáncház (a Pro Zalaegerszeg Kulturális Egyesület szervezésében)
19:00 – Felnőtt táncház (a Zalai Táncegyüttes szervezésében)
POLGÁRMESTERI HIVATAL ELŐTTI TÉR
10:40 – Théatre Pas Sage: Polichinelle – A hordó (FRA) vásári kesztyűs bábjáték
16:00 – Phillip Huber: Felfüggesztett animációk – bábvarieté - “A helyi identitás és kohézió erősítésének megteremtése Zalaegerszegen”
12:00 – Filmvetítések
18:00 – “Ragadozók a közvetlen környezetünkben” – Győrvári Attila, az OMVK Zala Megyei Területi Szervezetének titkára, Zala megyei fővadász előadása
GÖCSEJI MÚZEUM– MUSEUMFEST
14:00 – Tárlatvezetés “Az agyag életre álmodója – Németh János kerámiái” kiállításban
16:00 – Tárlatvezetés az “Elődeink élete” – várostörténeti kiállításban
10:00-19:00 – Utcaszínházi programok a fesztivál területén a Bábművészeti Világtalálkozó keretében (interaktív játékterek): Tekergőtér, Tintaló Cirkusz, Négy égtáj játszótér
2023. június 18., vasárnap
DREHER NAGYSZÍNPAD (SZÉCHENYI TÉR)14:30 – Kreatív Kráter Kör: Föld fölött – gólyalábas artistashow
20:30 – PASO
SZÉCHENYI TÉR–DÍSZ TÉR
10:00 – Kreatív Kráter Kör gólyalábas felvonulás
TARR FESZTIVÁLSZÍNPAD (DÍSZ TÉR)
10:00-18:00 – Bábművészeti Világtalálkozó programjai:
11:15 – ManoAmano: Nos3 cirkuszi akrobata produkció
16:00 – ManoAmano: Kinematos cirkuszi akrobata produkció
17:00 – Veronaki – Gőgös Gúnár Gedeon és barátai gyermekkoncert
20:00 – Berkes Dániel & Co.
POLGÁRMESTERI HIVATAL ELŐTTI TÉR
10:30 – Pályi János: Vitéz László és az elátkozott malom – paravános kesztyűs bábjáték
16:30 – Phillip Huber: Felfüggesztett animációk, bábvarieté - “A helyi identitás és kohézió erősítésének megteremtése Zalaegerszegen”
10:00 – Filmvetítés
11:00 – Domján István előadása és bemutatói (vadászkürt és szarvasbőgés)
18:00 – Vadétel-készítési bemutató Bede Róbert mesterszakáccsal
EURÓPA TÉR
11:45 – Ziránó Színház – A három kismalac bábelőadás
15:00 – MárkusZínház: Az égigérő fa bábjáték
GÖCSEJI MÚZEUM – MUSEUMFEST
14:00 – Tárlatvezetés “Az agyag életre álmodója – Németh János kerámiái” kiállításban
16:00 – Tárlatvezetés az “Elődeink élete” – várostörténeti kiállításban
10:00-18:00 – Utcaszínházi programok a fesztivál területén a Bábművészeti Világtalálkozó keretében (interaktív játékterek): Tekergőtér, Tintaló Cirkusz, Négy égtáj játszótér